2008/208
Japansk mukozuke tallerken af glaseret stentøj i form af et blad. 18/19. årh. L. 27 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. afslag og manglende glasur.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag