Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
“Et Vandingsted ved Aaen i Sæbygaards Skov”. Sign. Chr. Zacho 1893. Olie på lærred. 70×58.
Udstillet: Charlottenborg 1894, nr. 442.
Rammen med revner og afslag. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
45 bud