2139/615
Søren Hjorth-Nielsen (f. Svostrup ved Silkeborg 1901, d. Tempelhuse 1983)
Motiv fra Spanien, 1953. Sign. på blændrammen. Olie på lærred. 51×66.
Original stand.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag