2412/566
“GE 370”. To-personers sofa af eg, løse hynder i sæde og ryg betrukket med grå uld. Designet 1969. Udført og mærket hos Getama, Gedsted. L. 130.
Litteratur: Mobilia nr. 178/79, 1970.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nyere gjorder.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud