2022/37
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Parti fra Vexebo med et stråtækt hus nær en andedam. Sign. P. Mønsted Vexebo 1926. Olie på lærred. 29×38.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud