2022/​37

Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)

Parti fra Vexebo med et stråtækt hus nær en andedam. Sign. P. Mønsted Vexebo 1926. Olie på lærred. 29×38.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

10.000–15.000 kr.

Hammerslag

13.000 kr.

13 bud

(Autobud) 13.000 kr.
12.500 kr.
(Autobud) 12.000 kr.
11.500 kr.
(Autobud) 11.000 kr.
10.500 kr.
(Autobud) 10.000 kr.
9.500 kr.
(Autobud) 9.000 kr.
8.500 kr.
8.000 kr.
7.500 kr.
7.000 kr.