2427/197
Troels Trier (f. Vallekilde 1879, d. 1962)
Apollon på solvognen. Sign. T. Trier. Olie på lærred. 100×150.
Trykmærke fra blændramme. Mindre afskalninger. Lærredet buler en smule. Lærredet bør strammes let op. En let overfladerensning anbefales.
Vurdering