1834/19
Michael Therkildsen (f. Horsens 1850, d. København 1925)
Et ægtepar i skoven efter hasselnødder. Sign. M. Th. Olie på lærred. 56×80.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 20. august 2018
Vurdering
Hammerslag