Wenzel Tornøe (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907)
Portræt af et italiensk barn. Sign. W. T. Siena [1905]. Olie på lærred. 35×24,5.
Signeret udstillingsetiket på blændrammen.
Mindre retoucheringer. Enkelte minimale krakeleringer. En mindre afskalning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
22 bud