2450/50
Barok langbord af fyrre- og egetræ, sarg og gavl med skuffe, balusterformede ben. 18. årh. H. 77. L. 124. B. 85.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Ældre ormehuller. Revner i træet.
Vurdering