2110/​21

Kinesisk røgelseskar af bronze, fang ding, i arkaisk stil, firsidet på fire høje ben, lågknop i form af en kilin. 18/19. årh. Vægt 1136 g. H. 19 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK