2110/21
Kinesisk røgelseskar af bronze, fang ding, i arkaisk stil, firsidet på fire høje ben, lågknop i form af en kilin. 18/19. årh. Vægt 1136 g. H. 19 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag