328/2
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-2/1”. Bordlampe med stel af forkromet stål. Skærme af flerlags opalglas. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 35.
Let brugsslitage. Enkelte pletter, ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
35 bud