Melchior de Hondecoeter stil, 18. årh. (f. Utrecht 1636, d. Amsterdam 1695)
Påfugle og høns i en park. Usigneret. Olie på lærred. 65×79.
Talrige krakeleringer. Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Restaureret.
1055277 |