Foto endnu ikke klar
880/778
Vilhelm Bjerke-Petersen (f. Frederiksberg 1909, d. Halmstad, Sverige 1957)
“Dynamisk rörelse”. Sign. v.b.p.49. Olie på lærred. 38×46
Moderne malerier og foto, 26. september 2018
Vurdering
Hammerslag