2435/805
Stor, firsidet lampe af stentøj, dekoreret med blå glasur. Forsynet med skærm af plisseret, hvid akryl. Sign. Le Klint. H. ekskl. fatning 66.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Markant reparation ved fatning med flere retouscheringer. Mindre reparation på fodrand. Skærm med smuds og buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 27. august 2024
Vurdering
Hammerslag