1640/4
Morian af udskåret og bemalet træ, holdende bakke af bemalet blik. Ca. 1900. H. 160.
Figuren har været anvendt i en teforretning.
Brugsslitage. Revner i træet.
Ældre malerier og møbler, 3. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag