2426/626
Alvar Aalto (f. Kuortane 1898, d. Helsinki 1976)
“Håndgranat”. Et par pendler af sortlakeret metal forsynet med messingafslutninger. Udført hos Louis Poulsen på licens fra Valaistustyö / Artek, Finland, ca. 1960'erne. H. 33. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
816961 (Autobud) | ||
106569 | ||
816961 (Autobud) | ||
106569 | ||
816961 | ||
106569 | ||
816961 |