2014/​653

Poul Gernes (f. Frederiksberg 1925, d. Ängelholm 1996)

Fire identiske kompositioner. Sign. Poul Gernes. Alle nummererede fra 1/500. Litografier i farver. Bladstørrelse hver 62×89. Uindrammede. (4)

Moderne kunst og design, 31. marts 2020

Vur­dering

1.000–1.200 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

27 bud

1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
(Autobud) 700 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 460 DKK
440 DKK
420 DKK
400 DKK
380 DKK
360 DKK
340 DKK
320 DKK
(Autobud) 300 DKK
300 DKK
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
250 DKK