2003/900
Karl Peter Röhl (f. Kiel 1890, d. sst. 1975)
Komposition. Sign. Karl Röhl 63 A samt på bagsiden. Olie på lærred. 73×73.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud