2003/​900
Karl Peter Röhl: Komposition. Sign. Karl Röhl 63 A samt på bagsiden. Olie på lærred. 73×73.

Be­skriv­el­se

Komposition. Sign. Karl Röhl 63 A samt på bagsiden. Olie på lærred. 73×73.

Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Kunstner

Karl Peter Röhl (f. Kiel 1890, d. sst. 1975)

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag

11.500 kr.

12 bud

11.500 kr.
11.000 kr.
10.500 kr.
(Autobud) 10.000 kr.
10.000 kr.
9.000 kr.
8.500 kr.
8.000 kr.
(Autobud) 7.500 kr.
7.000 kr.
6.500 kr.
6.000 kr.