1731/1509
En række tempelklokker af patineret og delvis bemalet bronze, ophængt. Japan, ca. 1900. Diam. 11,5–21 cm.
Proveniens: I følge oplysninger givet som gave af munk fra Sibirien ca. 1917.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler. Ridser.
Varia, 3. august 2017
Vurdering
Hammerslag
21 bud