2031/891
Dansk snedkermester
Fritstående tre pers. sofa med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med grå uld. Udført 1930'erne. H. 67. L. 215. D. 88.
Ben med almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og hak. Betræk med omfattende slitage, herunder pletter, smuds og defekter.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud