1622/1597
Et par svenske barokform skjoldlampetter af drevet og ciseleret messingblik, hver med to lysarme. 19. årh. H. 50 cm. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Auktion
Varia, 2. juni 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
31 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||