2116/558
Dansk møbeldesign
Overpolstret to-personers sofa i buet form med ben af bøg, betrukket med rosa velour. 1930–40'erne. L. 158.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud