2413/​116

Søren Lund (f. Horne ved Faaborg 1852, d. Frederiksberg 1933)

Parti fra en skov med birketræer. Sign. Søren Lund 1884. Olie på lærred. 64×45.

Behov for let overfladerensning. To huller/revner i lærred. Krakeleringer samt afskalninger. Lærred bør strammes op.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

320 DKK

320 DKK
300 DKK