Johann Lorenz Rugendas (efter Robert Pyle), 18. årh.
Georg Philipp Rugendas II (efter Robert Pyle), 18. årh.
De fire årstider. Kolorerede mezzotinter. Lysmål hver 37×26. (4).
Beskåret. Gulnede. Enkelte små ridser. Misfarvninger. Enkelte ormehuller. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021