2039/1258
To par ørestikker af 14 kt. guld prydet med facetslebne smykkesten. L. 1,2 og 1,7 cm. Vægt ca. 11 g. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Én sten mangler.
Smykker og Fashion, 23. september 2020
Vurdering
Hammerslag