2447/​305

Ubekendt maler, 19. årh.

Portræt af en pige fra Morsø. Usigneret. Olie på lærred. 40×30.

Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning. Mindre retoucheringer. Mindre krakeleringer.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

18 bud

1168276 550 DKK
822525 (Autobud) 500 DKK
1168276 500 DKK
822525 (Autobud) 480 DKK
1168276 460 DKK
822525 (Autobud) 440 DKK
1168276 420 DKK
822525 (Autobud) 400 DKK
1168276 380 DKK
822525 (Autobud) 360 DKK
1168276 340 DKK
822525 (Autobud) 320 DKK
1168276 300 DKK
822525 (Autobud) 290 DKK
1168276 280 DKK
822525 (Autobud) 270 DKK
1168276 260 DKK
822525 250 DKK