1725/102
Ubekendt maler, ca. 1800
Siddende kvinder. Et par ovale hinterglas malerier kombineret med kobberstik i samtidige ovale rammer 14×11. (2)
Proveniens: Kunstkammeret på Jysk herregård.
Rammer med aldersslitage.
Ældre malerier og møbler, 19. juni 2017
Vurdering
Hammerslag