2039/317
35 hollandske fliser af fajance, dekoreret i blåt med lille frisisk blomst. 18./19. årh. 13×13. (35)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre krakeleringer. Nogle afslag langs kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud