1904/1651
Fransk konsolur i profileret kasse af mahogni, i siderne glas, prydet med beslag af forgyldt messing, urskive med romertal. Urværk stemplet Vincenti & Cie. 19. årh. H. 39. B. 26. D. 17.
Finerskade og -revner. Mindre ridser og mærker. Pendul og optræksnøgle medfølger. Klokke mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 24. januar 2019
Vurdering
Hammerslag