895/​247

Stort fransk kaminur, indlagt med messing og skildpaddeskjold marquetteri i André-Charles Boulle maner, beslag og montering af forgyldt bronze, toppen prydet med siddende figur af Minerva. Régence stil, 19. årh.s anden halvdel. H. 130. B. 52. D. 21.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020

Vur­dering

35.000 DKK

Hammerslag