12103/​26

En større patineret sølvramme. 19.årh. sidste halvdel. Udskåret træ med bladsølv og shellak. Lysmål 65×52,5. Udvendigt mål 77×64,5.

Afslag og retoucheringer ved tre hjørner. Mindre afslag langs kanterne.

Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

950 DKK

950 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
750 DKK