12103/26
En større patineret sølvramme. 19.årh. sidste halvdel. Udskåret træ med bladsølv og shellak. Lysmål 65×52,5. Udvendigt mål 77×64,5.
Afslag og retoucheringer ved tre hjørner. Mindre afslag langs kanterne.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag