896/657
Aksel Jørgensen (f. København 1883, d. sst. 1957)
“Mit atelier”. Sign. Aksel Jørgensen 39. Olie på krydsfinér. 75×84.
Udstillingsetiket på bagsiden.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020
Vurdering
Hammerslag