Elias Ølsgaard (f. Hygum ved Jelling 1873, d. 1964)
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
To portrætrelieffer af gips. Sign. Elias Ølsgaard, den ene dateret 1936. Diam. 39 og 30. Samt “Ellen Lund. Julen 1909”. Sign. Kai Nielsen. Plakette af patineret bronze. Støbt hos L. Rasmussen, København. Diam. 14,5. (3)
Gipsplaketter med kanthak.
Varia, 18. januar 2018