911/180
Otto Haslund (f. København 1842, d. Koldby, Thy 1917)
“Fra en granskov”. Sign. Otto H. 1883. Olie på lærred. 82×53.
Udstillet: Charlottenborg 1883 nr. 512 (tillægget).
Ældre malerier og tegninger, 29. november 2022
Vurdering
Hammerslag