2049/​132

Japansk dobbelt cigaretetui af sterlingsølv og kobber, graveret med landskaber med Fuji-bjerget og pagoder. Vægt ca. 198 g. 20. årh. L. 16. B. 8.

Stropper mangler. Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag