911/265
Regence stenbord med underdel af nøddetræ, udskåret med bladværk og ornamentik, cabriole ben afsluttende med volutter, pladen med talrige synlige fossiler og aflagringer. 18. årh.s begyndelse. H. 80. L. 95. B. 67.
Møbler, ure, sølv, bronze, porcelæn og tæpper, 30. november 2022
Vurdering
Hammerslag