911/​265

Regence stenbord med underdel af nøddetræ, udskåret med bladværk og ornamentik, cabriole ben afsluttende med volutter, pladen med talrige synlige fossiler og aflagringer. 18. årh.s begyndelse. H. 80. L. 95. B. 67.

Møbler, ure, sølv, bronze, porcelæn og tæpper, 30. november 2022

Vur­dering

50.000–60.000 DKK

Hammerslag