1509/16
Langbord af poleret egetræ, rigt udskårne endegavle, hvorimellem fodsprosse. Barokform 20. årh. H. 74. L. 198. B. 86.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet.
Ældre malerier og møbler, 23. februar 2015
Vurdering
Hammerslag