1909/29
William Underhill (, aktiv 1848–1871)
Hagar og Ismael. Usigneret. Betegnet på etiket på blændrammen Underhill. Olie på lærred monteret på lærred. 127×102.
Retoucheringer samt enkelte ridser og reparationer. Mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 25. februar 2019
Vurdering
Hammerslag