2131/1238
Koralarmbånd af 18 kt. prydet med tre udskårne og to cabochonslebne koraler, tarlige kulturperler og tre polerede onyxer. Perlediam. ca. 8 mm. L. ca. 20 cm.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 4. august 2021
Vurdering
Hammerslag