2414/1237
Bernhard Hertz, m.fl.
Marguerithalskæde og armbånd af forgyldt sterlingsølv prydet med emalje. Udført hos Bernhard Hertz. L. 47 og 17,5 cm. Samt et par ørestikker af forgyldt sølv prydet med emalje. Udført hos Kranz & Ziegler. L. 2,5 cm. (4)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Sikkerhedslås på armbånd defekt.
Smykker og Fashion, 3. april 2024
Vurdering
Hammerslag