2039/68
George III chatol af mahogni, overdel med to fyldningslåger, front med skriveklap og fire skuffer. England. Ca. 1800. H. 207. B. 100. D. 54.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Finér reparationer. Falmet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag