2043/145
Dansk maler, 19. årh.
Et par prospekter fra København med udsigt til havnen. Sign. Svend Bille 1862. Pen, bly og lavering på papir monteret i passepartout. Lysmål hver ca. 30×38. (2).
Papiret er gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag