Foto endnu ikke klar
893/42
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Interiør med læsende mand ved et bord. Sign. M.A 18. Olie på lærred. 43×56.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag