2232/9034
Carl Bloch (f. København 1834, d. sst. 1890)
Kristus helbreder de syge. Usigneret. Betegnet C. Bloch samt stemplet Antaget. Blyant på papir. Bladstørrelse 25×29. Uindrammet.
Hjørner med folder/papirtab. Revne foroven. Gulnet. Smuds.
Kunst på papir, 8. august 2022
Vurdering
Hammerslag
22 bud