1925/1626
Fem større og mindre elefanter af udskåret hardwood og delvis hvidmalet træ, prydet med indlægninger af ben i form af blomster. Indien. 20. årh. H. 10–31. (5)
Dele af indlægning mangler eller er løst. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Varia, 20. juni 2019
Vurdering
Hammerslag
20 bud