1925/​1626

Fem større og mindre elefanter af udskåret hardwood og delvis hvidmalet træ, prydet med indlægninger af ben i form af blomster. Indien. 20. årh. H. 10–31. (5)

Dele af indlægning mangler eller er løst. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Varia, 20. juni 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

20 bud

800 DKK
750 DKK
700 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
600 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
(Autobud) 380 DKK
360 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK