2049/7161
To låse af udskåret patineret træ, den ene monteret. H. 50–90 cm. Bambara, Mali. (2)
Proveniens: Ex. Galerie Duperrier, Paris, 1986 (Den sorte monterede lås.) Ex. Alex Wittendorff.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag