2048/​955

Dansk møbeldesign

Serveringsvogn af bambus og rattan, underliggende hylde og top af glas. 1940–50'erne. H. 62. L. 86. B. 45.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Hjul med rust.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag