2048/955
Dansk møbeldesign
Serveringsvogn af bambus og rattan, underliggende hylde og top af glas. 1940–50'erne. H. 62. L. 86. B. 45.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Hjul med rust.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag