1920/1543
Norsk birkebarkshorn/naverlur. 19. årh. L. ca. 120 cm.
Proveniens: Guldsmed Kai Jacobsen - en af stifterne af Våbenhistorisk Selskab.
Aldersrelaterede spor.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag